- 05/02: Testarrangement som ingen skal melde sig til
- 08/02: Klassemøder
- 15/02: Vinterferie - intet møde.
- 22/02: Klassemøder
- 29/02: Klassemøder
Tur til Reykjavik
Vi har været på sightseeing i Reykjavik på turens sidste dag. Her var vi delt op i små grupper hvor børnene havde mulighed for at købe lidt gaver for deres sidste penge.
Vi er nu ved at pakke og gøre klar til hjemrejsen.
Lidt praktiske oplysninger:
- Vi lander planmæssigt i København Lufthavn kl. 12:00, hvor alle børn skal hentes, da der ikke er fællestransport til Frederiksberg. Følg selv med på http://www.cph.dk/ fly FHE901
- På onsdag, som er første rigtige FDF-møde efter ferien, vil der være tøj-bytte-dag, hvis man har for meget, eller for lidt tøj med hjem.
- Hvis børnene ikke har brugt deres sæbe, skyldes det at der udleveres sæbe i de termiske bade på Island. Vi har ikke tidligere badet så meget på en sommerlejr !
- Vi anbefaler grundig tandbørstning inden sengetid lørdag aften !
Islandsturen har været en fantastisk oplevelse for alle, med en rigtig god stemning blandt børn og voksne. Både børn og voksne er meget trætte efter en uge, med aktiviteter ud over det sædvanlige.
Vi glæder os til at se alle til en ny FDF-sæson, hvor den næste store tur er efterårslejren på Hald Sø Lejren ved Viborg.
Dagens (få) billeder kan ses her.
